РЕКОНСТРУКЦІЯ ФЕРМ

Фахівці організації ТОВ «ДЕЙРІ МЕНЕДЖМЕНТ СІСТЕМ»  надають сучасні консультації з питань реконструкції та будівництва приміщень для різних груп великої рогатої худоби як для промислових підприємств, так і для власників особистого селянського господарства приватного сектору, з урахуванням санітарно – гігієнічних норм та вимог законодавства України.

При реконструкції та будівництві приміщень для ВРХ слід враховувати всі аспекти комфорту для тварин та раціональності використання коштів на такі етапи покращення.


До питань комфорту тварин відносяться:

  • Зона відпочинку
  • Водонапування
  • Освітлення
  • Вентиляція та мікроклімат
  • Кормовий стіл

Згідно вищеперелічених питань приймаються рішення з урахуванням особливостей будівлі та її розташування, кількості голів тварин, вікової групи, породи (розмірів), системи утримання.

Зона комфорту (або “стійломісця”) розраховується виходячи вікової групи тварин, породи, способу утримання. Стійломісця розраховуються з фізіологічних потреб, адже “чим більше корова відпочиває – тим більше молока”. Покращення комфорту досягається шляхом підбором покриття стійла, розрахунком ширини та довжини, нахилом стійла, розташуванням нахильного брусу.

На 87% молоко складається з води. Тому чи не найпершим завданням для підвищення надоїв та гарного здоров’я є забезпечення тварин водою. Водою в достатній кількості, гарної якості та вільному доступі. В залежності від системи утримання надаються рекомендації по встановленню індивідуальних або гуртових поїлок з оптимальними показниками температури та швидкістю наповнення.

Освітлення на кормовому столі має свою виняткову роль. Від якості освітлення залежить кількість спожитого корму твариною, тобто кількість виробленого молока. Наші фахівці надають рекомендації по оптимальному виду джерела освітлення та розрахують кількість та потужність освітлювальних приладів.


Для комфортного утримання тварин у приміщенні потрібно мати гарний мікроклімат. До показників мікроклімату відносяться: вологість, загазованість, температура, швидкість повітря, запиленість. Досягнути необхідних показників мікроклімату можливо різними системами вентиляції та зрошування у приміщенні. В залежності від об’єму приміщення, розміщення приміщення, кількості тварин, початкових показників, будуть надані рекомендації по підбору та встановленню  пасивної системи вентиляції (штори), активної системи вентиляції (тунельна вентиляція з приладами керування, вентиляторами та впускними клапанами), системи зрошування, або сукупності цих систем.

Місце прийому корму теж впливає на кількість виробленого молока коровою. Тому при реконструкції та будівництві приміщення для тварин слід приділити належну увагу проектуванню кормового столу. Адже оптимальне розташування та розміри, якість покриття, будуть впливати на кількість прибутку від тварини.

Copyright © DMS, 2017